23 Niezbędne rzeczy do każdego domowego warsztatu garażowego

Porozmawiajmy o warsztatach. 

Może właśnie kupiłeś swój pierwszy dom lub myślisz, że nadszedł najwyższy czas, aby przenieść dorosłość na wyższy poziom. Tak czy inaczej, jesteś gotowy, aby poważnie podejść do budowania własnego zestawu narzędzi i domowego warsztatu garażowego. Od czego zacząć? Nie stresuj się - sprawdź naszą ostateczną listę tego, czego potrzebuje każdy domowy warsztat.


Naprawy domowe

Budowanie domowego warsztatu powinno zacząć się od wszystkich niezbędnych domowych napraw. Ponieważ jeśli nie potrafisz naprawić cieknącej rury lub prawidłowo zawiesić ściany, nie robisz tego dobrze. (I nie martw się, hun-YouTube może pomóc z tym, jak to zrobić, kiedy już będziesz odpowiednio wyposażony).

1. Drabiny

Rozpocznij swój domowy warsztat garażowy z potężnym koniem roboczym: drabiną. Będziesz używać tej rzeczy do wymiany świateł, malować sypialnię, czyścić okna, powiesić światełka świąteczne - masz obraz. Nawet jeśli wynajmujesz swój dom, naprawdę nie powinno być bez jednego!

2. Przedłużacze

Zbuduj solidną kolekcję przedłużaczy, aby mieć jeden na każdą okazję. Możesz użyć długiego przedłużacza do magicznego oświetlenia tarasu. Możesz też użyć krótszego przedłużacza wewnętrznego, aby uporać się z tą kablową katastrofą za komputerem.

3. Taśma miernicza

Czy naprawdę musimy o tym wspominać? Czy kupujesz meble online, budujesz prostą półkę, czy wieszasz zdjęcia - jeśli istniejesz w XXI wieku, potrzebujesz wysokiej jakości taśmy mierniczej. Jak inaczej będziesz mierzyć wszystkie rzeczy?

4. Wiertarka elektryczna

Tutaj sprawy mają się naprawdę dobrze. Wiertarka elektryczna odróżnia zwykły zestaw narzędzi do napraw domowych od zaawansowanej, ulepszonej wersji. Poczujesz się jak prawdziwy szef, gdy z łatwością zawiesisz zasłony i zamontujesz nowe uchwyty do szuflad.

5. Podstawowy zestaw narzędzi

Twój zestaw narzędzi do napraw domowych nie będzie kompletny bez kilku podstawowych rzeczy: Mówimy tu o kluczach, młotkach, śrubokrętach i tym podobnych. Podstawowy zestaw narzędzi można nabyć w każdym sklepie z narzędziami.

6. Piła ręczna

Czy poważne elektronarzędzia Cię onieśmielają? Biedne dziecko! A może nie chcesz nadwyrężać swojego budżetu na piłę elektryczną? Nie szkodzi - skromną piłą ręczną można wiele osiągnąć.

7. Miejsce do przechowywania

Zebrałeś niezbędne rzeczy, a teraz potrzebujesz miejsca, aby je umieścić. Podnieś swój warsztat garażowy na nowe wyżyny dzięki dobrze przemyślanemu przechowywaniu. Od paneli ściennych, przez szafki, po wiszące pojemniki, zróżnicuj sposób przechowywania, aby wszystkie narzędzia były w zasięgu ręki. 

Narzędzia ogrodowe

Chcesz mieć ogród różany, którego pozazdrościłby Ci Gam-Gam? A może próbujesz swoich sił w uprawie ogrodu warzywnego dla początkujących? W każdym razie, będziesz chciał mieć pod ręką kilka niezbędnych narzędzi ogrodniczych.

8. Taczka

Jeśli zdecydujesz się poprawić swoje podwórko w jakikolwiek sposób, taczka sprawi, że praca będzie o wiele łatwiejsza. Od odgarniania gałęzi drzew po przenoszenie stosów brudu, pokochasz posiadanie tego niezawodnego narzędzia u swego boku.

9. Łopata

Podobnie łopata jest kolejnym niezbędnym narzędziem w domowym warsztacie. Używaj jej do sadzenia drzew, wyrównywania tego dziwnego kopca na bocznym podwórku lub budowania podwyższonych łóżek dla imponującego ogrodu kwiatów ciętych.

10. Wąż ogrodowy

Żaden zestaw narzędzi ogrodowych nie jest kompletny bez wysokiej jakości węża. Wybierz taki, który jest wystarczająco długi, aby dotrzeć do każdego zakątka podwórka, ale nie tak długi, aby był zbyt ciężki do przenoszenia lub przechowywania.

11. Nożyce do przycinania

Pro tip: Krzewy i drzewa rozwijają się dzięki regularnemu przycinaniu. A nożyce do przycinania znacznie ułatwiają to zadanie. Co, zamierzasz tam wyskoczyć z nożyczkami do pielęgnacji? Wstyd!

12. Grabie


Uzupełnij swój zestaw narzędzi ogrodniczych o dobre grabie - niezbędne narzędzie, którego możesz używać razem z łopatą i taczką. Może zostaną przyjaciółmi! To miłe. Ogrodowi przyjaciele. 

warsztat

Obróbka drewna

W porządku, oto gdzie bierzemy rzeczy w górę notch. Podczas gdy ogrodnictwo i naprawy domowe są częścią utrzymania każdego domu, obróbka drewna jest umiejętnością zarezerwowaną dla najbardziej zaangażowanych. Oto, czego potrzebujesz, aby zacząć.

13. Sprężarka powietrza

Jeśli zabierasz się do pracy z drewnem, to na pewno będzie się tam... kurzyło. Sprężarka powietrza to ratunek, który pomoże Ci szybko uprzątnąć stosy wiórów.

14. Piła stołowa
 
Piła stołowa jest jednym z niezbędnych elektronarzędzi w Twoim domowym warsztacie. Używaj jej do cięcia płyt 2x4, przycinania desek i tym podobnych. 

15. Szlifierka taśmowa

Chcesz odnowić stół lub przemalować komodę, którą znalazłeś w sklepie z używanymi rzeczami? Szlifierka taśmowa to Twój nowy najlepszy przyjaciel. Poważnie, będziesz chodzić na brunch i popijać mimozę w mgnieniu oka. Używaj jej do szybkiego szlifowania dużych powierzchni lub do wyrównywania i przycinania drewna.

16. Ławka do pracy

Przechowuj wszystkie swoje niezbędne narzędzia do obróbki drewna na przestronnym stole warsztatowym. Potrzebujesz płaskiej, szerokiej powierzchni, aby bezpiecznie korzystać ze wszystkich narzędzi, a także dodatkowej przestrzeni do przechowywania, gdy nie są używane.

17. Imadło ławkowe

Podczas pracy z drewnem nie chcesz ryzykować bezpieczeństwa. Używaj imadła, aby mieć pewność, że wszystko, nad czym pracujesz, pozostanie na swoim miejscu i że nie skończysz odpiłowując palec, próbując coś przytrzymać. Powtórzę to dla porządku: Nie odpiłowuj palca! Totalny błąd żółtodzioba.

18. Dobre oświetlenie

Dobre oświetlenie to kolejne istotne narzędzie, które zapewni Ci bezpieczeństwo podczas pracy z elektronarzędziami. Upewnij się, że obszar wokół stołu warsztatowego jest dobrze oświetlony za pomocą kombinacji oświetlenia górnego i oświetlenia zadaniowego.

Sprzęt samochodowy

Czy masz wszystkie narzędzia niezbędne do czyszczenia samochodu, szybkiej wymiany oleju lub ratowania sytuacji, pomagając komuś w potrzebie wskoczyć do samochodu? Nie? Cóż, jesteśmy tutaj, aby to zmienić. 

19. Podnośnik samochodowy

Podnośnik samochodowy sprawi, że każdy rodzaj konserwacji samochodu będzie o wiele łatwiejszy. Poczujesz się jak prawdziwy profesjonalista, używając własnego podnośnika do podnoszenia samochodu - nie zapomnij tylko o mechanicznym podnośniku, który będzie Ci towarzyszył.

20. Wentylator warsztatowy

Pomiń te wszystkie wycieczki do myjni samochodowej i zacznij robić porządki w domu. Odkurzacz warsztatowy jest niezbędnym narzędziem do utrzymania samochodu w czystości i uporania się z bałaganem w garażu.

21. Grzechotki

Jeśli pracujesz przy swoim samochodzie, będziesz potrzebował całej masy grzechotek, aby wykonać pracę. Zainwestuj w zestaw grzechotek, aby mieć pewność, że masz wszystko, czego potrzebujesz pod ręką, od grzechotki pneumatycznej po grzechotkę z głowicą giętką.

22. Lejek

To tanie narzędzie uchroni Cię przed wielkim bałaganem podczas prac przy samochodzie w domu. Wybierz odporny na rozlanie, elastyczny lejek do napełniania płynu chłodzącego, wymiany oleju lub płynu hamulcowego.

23. Kable połączeniowe

Miejmy nadzieję, że masz już zestaw kabli połączeniowych w swoim samochodzie przez cały czas, ale jeśli nie - zbierz się do kupy! Kable są niezbędnym narzędziem do szybkiego uruchomienia samochodu, gdy akumulator padnie. Nawet jeśli nie musisz ich używać we własnym samochodzie, możesz zostać bohaterem i pomóc komuś innemu, kto ma zepsuty pojazd.

Autor